11
تیر

مملکت شاه می خواهد

کمی هم خودمان را به نشنیدن بزنیم.روزنامه نخوانیم. کتاب نخوانیم. این همه به دنبال تحقیق و پژوهش نباشیم. همین طور دسته بندی های مطالب سایتهای علمی، فرهنگی و اجتماعی را پشت سرهم چک نکنیم.

می دانم همه نویسنده ایم. همه شاعریم. همه منتقدان در جه یک هستیم. همه کارشناس همه ی مسائل از بین الملل گرفته تا پیش پا افتاده داخلی هستیم. در مسائل سیاسی حرف نداریم. همه دکترای علوم سیاسی داریم. الحمدلله چنان سیاستمداریم که هیچ احتیاجی به خواندن کتاب های دم دستی مثل نهج البلاغه نداریم. در سیاست خودکفاییم اصلا نیاز به خواندن تاریخ اسلام که هیچ تاریخ انقلاب هم نداریم.

در مورد انتخابات که هیچ کس به پای ما نمی رسد. چنان به انتخابمان احترام می گذاریم که تا پای جان، پای انتخابمان ایستاده ایم. اصلا شعارمان این است که کسی که خربزه می خرد پای لرزش هم می ایستد. عجیب مردمی هستیم. از عجایب خلقتیم. من می خواهم بگویم کمی هم این چنین نباشیم. گاهی خوب است دل به دریا بزنیم. قیدِ خودمان را بزنیم. کمی هم گوش به حرف رهبر نباشیم. شاید ضرر نکنیم. چطور بگویم شاید ضرر در گوش به فرمان بودنمان باشد. کمی هم ببینیم دنیا چه می گویید. اصلا حرف حسابش چیست؟

باور کنید من تجربه کردم. کار خدابود. دیروز در مسیر برگشت به خانه با کارمند محترمی همسفر بودم. خداخیرش بدهد نظرات کارشناسانه ی خودش که هیچ، نظرات کارشناسان شبکه های ماهواره ای را بی هیچ چشم داشتی در اختیار همه ی ما قرار داد. شسته و ترتمیز. خودش هم کار ما را راحت کرد ونتیجه گرفت که بابا مملکت شاه می خواهد. شاه باید باشد که جلو دزدی ها گرفته شود. شاه باید باشد که اگر کسی کارش را درست انجام نداد فوری برکنارش کند. فقط حیف که زود پیاده شد. من مثل همیشه سوالات بی خود و بی در و پیکر به ذهنم هجوم آوردند. اگر پیاده نشده بود حتما از او کمک می گرفتم. می پرسیدم کدام شاه؟ من که در بین شاه های ایران کسی با چنین ویژگی های سراغ ندارم. همه دست نشانده ی آمریکا بودند. آمریکا رویایی دست نیافتنی برای ما! امّا از آنجایی که مردمی هستیم که بدون علم سخن نمی گوییم حرفش به دلم نشست. حدیث داریم در مورد چیزی که به آن علم نداری حرف نزن. ما چنین مردمی هستیم. الله اکبر !!!

خدابه من لطف کرده بود. به جز او کارشناس عزیز دیگری هم همسفر مابود. او چه زیبا در مورد آشوب خرمشهر نطق داشت. لذت بردم. به حال آنها چنان غبطه می خوردم که نگو. می گفت: کار خود نیروی انتظامی بوده. دارند مردم را می کُشند. رحم ندارند. این را که گفت احساس خطر کردم. حس کردم امنیت کشور حبابی بیش نیست. امّا باورش کمی سخت بود.

از دروغ های که تلویزیون تحویل مردم می دهد از مریم رجوی از همه چیز گفت و من سراپا گوش جان به او سپرده بودم. 

می گفت: مریم رجوی برای اداره ی این مملکت کافی است. نیروهایش همه ی سپاه و ارتش و نیروی انتظامی و بسیج را حریفند. طوری از مریم رجوی می گفت که من شیفته اش شده بودم. فقط من مانده بودم سر یک دو راهی کوچک. اینکه برای مملکت داری شاه بهتر است یا مریم رجوی.

راننده هم که از این بحث های کارشناسانه خوشش آمده بود گفت: نه بابا آنها خیر و صلاح ما را نمی خواهند. فقط بلدند از آب گِل آلود ماهی بگیرند.

این را که گفت فهمیدم او هم مثل من بی سواد است. فقط  می خواست که حرفی زده باشد. این را بگوییم اصلا کسی که ماهواره ندارد بی سواد است.

کارشناس همچنان می گفت و ماهم می شنیدیم. اینکه آخوندها باید بروند. آخوند را چه به مملکت داری . اوهم دقیقا حرف کارشناس محترم قبلی را می گفت اینکه مملکت شاه می خواهد. حیف و صد حیف که من باید پیاده می شدم. اما سوالات دوباره آمدند. کدام شاه؟ اصلا آخوندها کجا باید بروند؟ خب  شاه را آورده بودن بعد هم او را بردند؟ آخوندها را که کسی نیاورد از خود مردم بودند؟ امان از دست من با این سوالاتم…

مانده بودم که من بیدارم یا آن دو. اصلا این چه دردیست که دارد ایمانمان را تضعیف می کند. شاید هم ویروسی است که سر کم کاری عده ای که با انتخاب خودمان سرکار آمده اند دارد شیوع پیدا می کند. ویروسی به نام نادانی. نه بگوییم بی بصیرتی. مگر می شود ندانسته ادعا کنم. چرا عادتمان شده هرچیزی را بدون تحقیق، نه بدون کمی فکر کردن بپذیریم. من قبول دارم مملکت شاه می خواهد. اصلا مملکت نه جهان یک شاه می خواهد. پادشاهی که غم از دلهای همه مردم نه تنها ایران ببرد. اما این جهان درک فهم سخنان نائب اورا هنوز ندارد چه برسد به خود شاه را. من هم می دانم با آنها موافقم مملکت شاه می خواهد…


free b2evolution skin
آراي كاربران براي اين مطلب
5 ستاره:
 
(13)
4 ستاره:
 
(0)
3 ستاره:
 
(0)
2 ستاره:
 
(0)
1 ستاره:
 
(0)
13 رأی
ميانگين آراي اين مطلب:
5.0 stars
(5.0)
نظر از: تســـنیم [عضو] 
5 stars

به به عالی نوشتید ، خیلی خوب شروع کردید و خوب هم تمومش کردید ( البته من کارشناس نیستم فقط نظر شخصی خودم را گفتم)
مملکت شاه می خواهد ؛ اللهم عجل لولیک الفرج مولانا صاحب الزمان

1397/04/14 @ 12:58
نظر از: سایه [عضو] 
5 stars

تشکر تسنیم جان :))
اختیار دارید.نظر کارشناسی شماهم مثل خودمه مملکت شاه می خواد:)))
اللهم عجل لولیک الفرج

1397/04/14 @ 18:26
نظر از: سایه [عضو] 
5 stars

تشکر به شماهم این روز رو تبریک میگم :))

1397/04/14 @ 18:27
نظر از: پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب (س) میناب [عضو] 

سلام قشنگ قلم زدیدخداقوت.این مسائل می رسونه که مابایدبیشتر وبا علم بالاتر کارفرهنگی کنیم.

1397/04/13 @ 08:53
نظر از: سایه [عضو] 
5 stars

سلام دوست عزیز تشکر از حضور سبزتون

1397/04/13 @ 10:18
نظر از: شیما حمیداوی [عضو] 
5 stars

تمام دنیا فدای شاه غریبمان.
دنیا هنوز نفهمیده یک امام کم دارد.

1397/04/13 @ 01:02
نظر از: سایه [عضو] 
5 stars

اللهم عجل لولیک الفرج

1397/04/13 @ 10:15
نظر از: ميرزايي [عضو] 

زیبا نوشتید

1397/04/12 @ 12:56
نظر از: سایه [عضو] 
5 stars

نگاهتون زیباست

1397/04/12 @ 22:49
نظر از: صدف [عضو] 
5 stars

سلام
عالی نوشتید…
مردم فعلا تو یه خواب خلسه خاصی گرفتارند و متأسفانه همیشه اینطور بوده که وقتی بیدار میشن که دیگه دیره…

1397/04/12 @ 11:50
نظر از: سایه [عضو] 
5 stars

سلام صدف عزیز :))))
تشکر از شما.
بعضیا هیچ وقت بیدار نمیشن :((

1397/04/12 @ 22:56
نظر از: پشتیبانی کوثر بلاگ [عضو] 
5 stars

با سلام و احترام
مطلب شما در قسمت مطالب منتخب درج گردید.
موفق باشید

1397/04/12 @ 10:14
نظر از: سایه [عضو] 
5 stars

با سلام و احترام
با تشکر از شما. خدا قوت.

1397/04/12 @ 22:52
نظر از: مهیار [عضو] 
مهیار
5 stars

خیلی عالی بود…
مشکل از بی سوادی ماست…

1397/04/11 @ 14:55
نظر از: سایه [عضو] 
5 stars

تشکر :-)
بله همیشه بشر چوب بی سوادی و بی بصیرتیش رو می خوره

1397/04/12 @ 22:51


فرم در حال بارگذاری ...

 
نوروز 98